Ortsregister A - F G - H I - M N - S T - Ö Personregister Efternamnsregister
Indiana, USA
Nilsson Landeen, Jonas August (1855-1931)
Kapperstad, Gammalkil (E)
Kasinge, Ukna (H)
Larsson, Per (1777-1834)
Persdotter, Stina (1754-1838)
Kila, Dalhem (H)
Larsdotter, Margareta (1714?-1776)
Kleva, Blackstad (H)
Kolbäck, Kolbäck (Väsm)
Bertilsson, Birger (-(...))
Kolsebro, Ukna (H)
Ingesdotter, Sara (1686?-1752)
Månsson, Sven (1681?-1756)
Olofsson, Jonas Peter (1811-1892)
Persdotter, Kerstin (1688?-1738)
Svensdotter Roselia, Brita Helena (1742-)
Svensdotter, Katarina (1712-1777)
Kulla, Åtvid (E)
Svensdotter, Kristina (1776-1853)
Kvistrum, Gärdserum (E)
Källebo, Tyllinge ägor, Dalhem (H)
Landskrona (M)
Axelsson Bohm, Johan (1631?-1677)
Languedoc, Frankrike
Rocquette, Marie (1591-1648)
Larum, Hannäs (E)
Andersdotter, Alma Helena (1860-)
Andersdotter, Anna Lovisa (1863-)
Andersdotter, Carolina (1870-1870)
Andersdotter, Emilia Maria (1851-)
Andersdotter, Greta (1854-1854)
Andersdotter, Sanna Charlotta (1858-1922)
Andersson, Adolf Hindric (1855-)
Andersson, Axel Emil Niord (1865-)
Andersson, Peter August (1867-)
de Trij, Elisabet (1676?-1750)
de Trij, Elisabet (1720-1795)
de Trij, Hubert (1691-1748)
de Trij, Johan Henrik (1735-1802)
de Trij, Maria Katarina (1732-1818)
de Trij, Rebecka Charlotta (1740-1825)
Lind, Gunilla Regina (1761-1833)
Niklasdotter, Greta Maja (1823-)
Niklasdotter, Gustava Charlotta (1833-1905)
Niklasson, Anders Gustaf (1821-1910)
Niklasson, Otto Henrik (1828-1833)
Nilsdotter, Brita (1700-1774)
Nilsdotter, Maja Lena (1797-1860)
Nilsson, Peter Henrik (1752-1837)
Olofsson, Nils (1724-1792)
Persdotter, Susanna (1826-1870)
Petersson, Niklas (1787-1863)
Laske-Vedum (R)
Henriksdotter (Lilliebielke), NN ()
Liegé, Belgien
Liége, Belgien
de Besche (Gilliusson), Gillis (1579-1648)
de Besche, Gerhard (1585-1656)
de Besche, Vilhelm (-1567)
de Trij, Henrik (-1669)
Lilla Tryserum, Tryserum (E)
Jönsson, Anders (1699-)
Lilla Örsätter, Åtvid (E)
Nilsson Landeen, Jonas August (1855-1931)
Limburg
Linnersdal, Oppeby (Östg)
Månsson Lagergren, Hans (1700?-1768)
Ljungebo 2, Gärdserum (E)
Thafström, Johan Lorentz (1735-1822)
Ljungebo, Gärdserum (E)
Pihl, Brita Kristina (1707-1786)
Thafström (Sleman), Brita Helena (1745-1832)
Thafström, Johan (1701?-1761)
Thafström, Johan Lorentz (1735-1822)
Thafström, Maria Kristina (1737-1825)
Lofta (H)
Jönsson, Nils (1673?-1742)
Långbro, Brännkyrka (Södm)
Richter Gyllenpistol, Henrik (1614-1656)
Richter, Johannes (-1618)
Malmö
Gyllenpistol, Johan (1642-1676)
Mantorp, Hannäs (E)
Melby, Ukna (H)
Andersdotter, Helena (Lena) (1737-1817)
Carlsdotter, Anna Lena (1813-)
Carlsdotter, Brita Lotta (1818-)
Carlsdotter, Maja Cajsa (1810-)
Carlsson, Nils (1813-1879)
Jonsdotter, Cajsa (1783-1865)
Jonsson, Carl (1771-1846)
Nilsson, Jonas (1735-1809)
Persdotter, Margareta (1751-1843)
Melskog, Ukna (H)
Mosjöås, Asa (G)
de Trij, Maria (1670?-(1733..1745))
Mosshult Gästgivaregård, Gärdserum (E)
Thafström (Sleman), Brita Helena (1745-1832)
Mosshult, Gärdserum (E)
Thafström (Sleman), Brita Helena (1745-1832)
Munga, Romfartuna (U)
Gyllenpistol, Agneta (1645?-1669)
Nilsson Feldtreuter, Anders (1623-1675)
Mörtebäck, Hannäs (E)
Ortsregister A - F G - H I - M N - S T - Ö Personregister Efternamnsregister
(c) Barbro Behrendtz Framställd 2016-03-08 med hjälp av Disgen version 8.2a.